Ulice

7. října 2008 v 20:30 | nikča
LUMÍR NYKL (39, znamení: Štír)
VÁCLAV SVOBODA
Žije podle hesla "urvi, co můžeš a neohlížej se nalevo ani napravo". Lumír má charakter pokřivený komplexy a výchovou. Je majitelem firmiček různého zaměření, obsahu a pověsti. Peníze jsou mu prostředkem, aby si mohl všechno koupit - také věří, že všechno se koupit dá... Z jeho pohledu vždy účel světí prostředky. Někde v hloubi duše by si přál být obdivován a milován. Nedostatek citu si nahrazuje potěšením z ovládání lidí... Teď se ale něco změnilo: je čerstvě ženatý a jeho ženou je Ukrajinka Světlana Lisečko.
Rodinné vztahy: manželka Světlana
Přátelí se: Ingrid, Ruda Kocman
SVĚTLANA NYKLOVÁ (26, znamení: Váhy)
(Tereza Bebarová)
Světlana začala mít příliš brzy starosti dospělých. Je velmi ctižádostivá, má přesně stanovené cíle: chce žít se svým bratrem v Čechách a nechce se vrátit zpátky do své země, kde by ji čekal bezútěšný život. Na Ukrajině vystudovala zdravotní školu. Teď chce být oporou svému muži, chtěla by mu pomáhat v jeho podnicích, chtěla by se vzdělávat a vůbec uplatnit svou tvořivost a dobré nápady - a vůbec žít hezký život jako "moderní Evropanka"…
Rodinné vztahy: manžel Lumír Nykl, bratr Hrihorij
Přátelí se: Bedřich Liška
VILMA NYKLOVÁ (64, znamení: Blíženci)
JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ
Je stejně závistivá, jako falešná. Po smrti manžela se stará sama o malé lahůdkářství a díky tomu má dobrý přehled o dění v ulici. Jako správná drbna si s oblibou podle potřeby realitu přibarví a neváhá ji pak takto šířit dál. Se svým synem umí docela dobře manipulovat. Byla proti jeho svatbě s Ukrajinkou, ale pomalu se smiřuje s novou situací i se svou snachou…
Rodinné vztahy: syn Lumír
VLASTIMIL PEŠEK (58, znamení: Váhy)
(Rudolf Hrušínský)
Je majitelem domu, ve kterém žijí Jordánovi a Farští. Trochu morous a podivín. Občas se chová jako despota, ale o svoji patnáctiletou vnučku Adrianu, kterou její matka (Klára) opustila hned po narození, se stará vzorně... V poslední době se začal přátelit se stejně opuštěnou profesorkou Hejlovou.
Rodinné vztahy: dcera Klára, vnučka Adriana (16)
Přátelí se: Miriam Hejlová, Olda Farský, Tomáš Jordán, Petr Boháč
MIRIAM HEJLOVÁ (57, znamení: Panna)
HANA MACIUCHOVÁ
Miriam je upjatá, staromilská profesorka a zástupkyně ředitele na střední škole, ctící autoritu a řád. Je přísnou učitelkou i matkou, která si vždy zachovává odstup a málokdy projeví svoje emoce. Přesto má smysl pro suchý humor a sama občas sklouzne do komičnosti. Je zatížená na syna, byť to nedává nijak najevo. Manžel od ní odešel za okolností, o nichž nechce mluvit, od té doby projevuje přehnanou opatrnost ve vztahu k mužům.
Rodinné vztahy: rozvedená, syn Jaroslav (30)
Přátelí se: Lenka Drápalová, Vlastimil Pešek
JAROSLAV HEJL (28, znamení: Vodnář)
Martin Hoffman
Chytrý, sympatický, ale tvrdohlavý mladý muž. Pracuje ve firmě Království hraček jako technolog a díky své šikovnosti a obětavosti je tak trochu "holkou pro všechno". Jeho vzdor vůči přísné matce vyvrcholil odchodem ze studií. Nyní sám lituje, že nemá maturitu. Jarda se nenechá do ničeho tlačit, tím méně svojí matkou. I to, že žije stále s ní, je určitý druh pomstychtivosti, ale i pohodlnosti. Tajně miluje kolegyni své matky, Lenku Drápalovou.
Rodinné vztahy: svobodný
Přátelí se: Hrihorij Lisečko, Bedřich Liška, Lenka Drápalová
BEDŘICH LIŠKA (37, znamení: Býk)
AdrIAN Jastraban
Je to solidní a čestný člověk, s nímž si život ošklivě pohrál. Do Království hraček přichází s nálepkou bývalého vězně. Jako stín se za ním táhne jeho provinění: nešťastnou náhodou zabil člověka, který obtěžoval jeho bývalou přítelkyni Zuzanu. Bedřich si svou povahou a čistým srdcem brzy získal své spolupracovníky. Také našel svou bývalou lásku Zuzanu, která je však závislá na drogách. Bedřich se začal starat o jejího syna Františka

Rodinné vztahy: svobodný, otec Dalibor Liška
Přátelí se: Hrihorij Lisečko, Jaroslav Hejl
JITKA FARSKÁ (42, znamení: Býk)
Ilona Svobodová
Je to hodná, sympatická a přátelská ženská, která se řídí selským rozumem. Je přítelkyní, která dovede naslouchat a poradit. V každém je připravena vidět to dobré a věří tomu, že každý problém se dá nějak vyřešit. Nikdy by nikomu vědomě neublížila, nikoho by nepodrazila. Je zaměstnaná v kadeřnickém salonu v ulici jako kosmetička. Jejím cílem je mít šťastnou a spokojenou rodinu.

Rodinné vztahy: manžel Olda, dcery Lída a Monika
Přátelí se: Bára Jordánová, Lenka Drápalová
OLDŘICH FARSKÝ (45, znamení: Váhy)
Ondřej Pavelka
Je to roztomilý hochštapler a nenapravitelný sukničkář. Je spolumajitelem fitness centra a příležitostným trenérem - především krásných žen. Kromě žen má rád dobré víno a drahá auta - žádné ovšem nemá, vlastní manželku Jitku, milenku Sylvu a staršího Opela. Je tak trochu smolař a tak se mu nejednou stalo, že jeho zálety vyšly najevo, jeho manželka mu však v zájmu zachování rodiny zatím pokaždé odpustila...
Rodinné vztahy: manželka Jitka, dcery Lída a Monika
Přátelí se: Tomáš Jordán, Petr Boháč
BARBORA JORDÁNOVÁ (38, znamení: Kozoroh)
Tereza Brodská
Sympatická Bára má šťastné manželství a rodina je pro ni na prvním až druhém místě, stejně jako práce. Jako "ženu v domácnosti" si sama sebe neumí představit, ale o kariéru příliš nebojuje. Je ředitelkou firmy Království hraček, má skvělé organizační schopnosti, je pracovitá, dokáže se rozhodnout a o správnosti svého rozhodnutí umí přesvědčit i ostatní. Vždycky jedná zpříma - i kdyby jí to mělo přinést nepříjemnosti. Někdy je zbytečně kategorická. Má ráda, když věci plynou podle jejích představ... O to víc je vykolejená, když do jejího života zasáhne nevypočitatelná kategorie: láska.
Rodinné vztahy: manžel Tomáš, dvojčata Tereza a Matěj (15)
Přátelí se: Jitka Farská, Lenka Drápalová, paní Králová
TOMÁŠ JORDÁN (39, znamení: Rak)
Petr Vacek
Je inteligentní, vtipný a tolerantní chlap. Vzděláním je biolog a práce je mu koníčkem. Má rád věci jasné a srozumitelné. Příměry ze života milovaných brouků vtipně pasuje na různé životní situace. Miluje svou rodinu a dvojčata ho respektují. Při svých častých eskapádách, které patří k jejich věku, u něj vždycky najdou oporu. Nerad se rozhoduje a přes své logické uvažování se někdy v praktických věcech orientuje dost neobratně.
Rodinné vztahy: manželka Bára, dvojčata Tereza a Matěj (15)
Přátelí se: Olda Farský, Petr Boháč
LENKA DRÁPALOVÁ (30, znamení: Střelec)
MICHAELA BADINKOVÁ
Je přitažlivá, inteligentní a svobodomyslná. Působí sice samostatně, ale velmi touží po lásce. A právě její citový život s ní umí pořádně zamávat a dostat ji do problémů. Je učitelkou češtiny a výtvarné výchovy na gymplu. Má ráda lidi, pro svou přímost a obětavost je oblíbená. Příliš neuznává autority a pevný řád a umí být velmi spontánní, což jsou vlastnosti, které mnohdy přímo iritují její kolegyni, profesorku Hejlovou.

Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Bára Jordánová, Jitka Farská, profesorka Hejlová
PETR BOHÁČ (44, znamení: Ryby)
PAVEL KŘÍŽ
Sympatický a šarmantní muž, tak trochu "rozervanec". Jeho chybou je, že se v zásadních věcech nedokáže rozhodnout a o svých rozhodnutích pak často pochybuje. U žen má úspěch, snad proto, že má v sobě něco, proč je třeba ho ochraňovat. Svou ženu nedokáže zcela opustit, což mu nebrání v tom, aby se zamiloval do někoho jiného a pak bádal, kde je podstata jeho lásky… Pracuje jako obchodní ředitel ve firmě Království hraček.
Rodinné vztahy: manželka Eva, dcera Anežka (7)
Přátelí se: Bára Jordánová, Olda Farský
VÁCLAV KRÁL (69, znamení: Lev)
RADOSLAV BRZOBOHATÝ
Je příslušníkem vymírající generace gentlemanů se smyslem pro odpovědnost a pro spravedlnost. Svou osobností vzbuzuje přirozený respekt. Je majitelem a odstupujícím ředitelem firmy Království hraček, kterému zasvětil svůj život. Možná i na úkor rodinného života. Svou ženu ctí a miluje a je s ní šťastný, možná aniž by si někdy položil otázku, jestli je i ona šťastná s ním...

Rodinné vztahy: manželka Marie
Přátelí se: Bára Jordánová, Petr Boháč
MARIE KRÁLOVÁ (65, znamení: Blíženci)
ALENA VRÁNOVÁ
Moudrá a vyrovnaná žena, které nechybí humor, nadhled a smysl pro ironii. Svůj život obětovala manželovi a jeho práci ve firmě. Umí ho jemně usměrnit a mohla by ho i ovládat, kdyby ovšem chtěla. Miluje ho a Král má její lásku celou, možná také proto, že nemohla mít děti. Je vzdělaná, kdysi vyučovala hře na klavír. Dovede trpělivě naslouchat ostatním a často nabídne dobrou radu.
Rodinné vztahy: manžel Václav
Přátelí se: Bára Jordánová, MUDr. Sláma
undefinedMgr. Alena Suchá (58)
Daniela Kolářová
Matka Evy Boháčové je zvyklá na aktivní způsob života. Ambiciózní, energická, soběstačná a nezávislá žena s vysokoškolským vzděláním, hovořící plynule švédsky i německy, pracovala dlouhá léta jako překladatelka a tlumočnice. Po roce 1989 si založila vlastní malou překladatelskou a tlumočnickou agenturu, čímž získala nejen nezávislost, ale také dostatek času na své koníčky - lyžování, jógu, túry po horách, literaturu aj.
Svou dceru i vnučku bezmezně miluje, avšak příliš jim nerozumí. Evě vyčítá její poddajnost vůči Boháčovi, jímž pro jeho styl života a slabost pro alkohol dokonce trochu opovrhuje. Anežčin dětský svět plný her a pohádek pro ni byl zase odjakživa příliš vzdálený, a tak se s temperamentní vnučkou začíná sbližovat až nyní. Zvídavé Anežce totiž neunikly babiččiny záliby ani znalost jazyků, které by chtěla ovládat stejně bravurně jako ona...
Rodinné vztahy: dcera Eva, vnučka Anežka
undefinedLan Thi Thrung (16)
Nguyen Thi Ann Thu
Arogantně vystupující kráska vietnamského původu obsadila místo uvolněné Jeřábkem ve třídě Lenky Drápalové, kde se jejími spolužáky stali také Matěj a Tereza Jordánovi. Nesmírně inteligentní Lan patří ke generaci dětí vietnamských imigrantů, která se již narodila a vyrůstala v Čechách. Má všestranné zájmy a na svůj věk i neobyčejně rozsáhlé znalosti. Navíc kromě českého jazyku brilantně ovládá také vietnamštinu a angličtinu. Dosud totiž studovala jen na těch nejlepších soukromých školách určených pro děti diplomatů, významných byznysmenů apod., v nichž byla právě angličtina základním vyučovacím jazykem. Své současné působení na státní škole proto bere pouze jako nutné provizorium, které co nevidět skončí. Zachovává si proto odstup nejen od spolužáků, jež dráždí značkovým oblečením a okázalým nezájmem, ale také od učitelů. Málokoho by proto napadlo, že tato sebevědomě působící, uzavřená dívka může mít i své slabiny...
undefinedJUDr. Elen Mrázová (34)
Eva Elsnerová
Pohledná, sebevědomá právnička se po zkušenostech z nevydařeného manželství rozhodla, že již navždy zůstane sama. Nyní proto vynakládá veškerou svou energii do budování kariéry a všemožně se snaží pomáhat ženám při řešení složitých rozvodových situací. Svoji ženskost umě skrývá za strohý vzhled, který zvýrazňuje stylem oblékání i přísně působícími tmavými obroučkami brýlí. Díky svým silným zbraním, mezi něž patří racionální myšlení, ženská intuice či skvělé sebeovládání, je nejen rovnocenným protihráčem těch nejlepších právníků, ale také neocenitelnou oporou pro své klientky. Mezi ně patří od začátku roku 2007 také zoufalá lékařka Eva Boháčová...
Rodinné vztahy: rozvedená
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama